Barwniki UV do wykrywania wycieków

Barwniki UV do wycieków w komponentach silikonowych pozwalają na szybkie, precyzyjne zlokalizowanie wycieku w układzie. Jak to działa? Pod wpływem promieniowania UV preparat staje się wyraźnie widoczny, co pozwala dostrzec nieszczelność, nie zawsze widoczną gołym okiem. Jej brak może mieć bardzo negatywne skutki:

  • może spowodować dalsze uszkodzenia, co może generować większe koszty napraw, które będą też bardziej czasochłonne. Co oznacza, że więcej wydasz, a na dodatek będziesz “uziemiony” na czas przebywania Twojego auta w warsztacie;
  • szybsza niż normalnie utrata medium to konieczność częstego uzupełniania poziomu oleju lub czynnika chłodniczego - co oczywiście oznacza większe koszta;
  • pogorszenie się pracy silnika czy klimatyzacji nie tylko wywołuje irytację, ale może być też potencjalnie niebezpieczne.

Z tego względu tak ważne jest regularne robienie przeglądów, profilaktyka i wczesne reagowanie na pogorszenie się pracy układu. Za każdym razem, gdy zaobserwujesz niepokojące objawy (silnik gorzej pracuje, klimatyzacja nie działa, jak powinna itp.), sprawdź, czy przyczyną nie jest właśnie brak szczelności.

No products available yet

Stay tuned! More products will be shown here as they are added.